31 محصول فناورانه در شبکه صنعت هوایی و هوانوردی ارائه شد

شبکه‌ای از فعالان صنعت هوایی و هوانوردی تشکیل شد و در حال حاضر 31 محصول فناورانه در آن به ثبت رسیده است.

«پایش و ارزیابی وضعیت فعالان و شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی»، «تقویت تولید داخل»، «ایجاد، حفظ و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان هوایی» و «کاهش نرخ خروج ارز» و «تجاری‌سازی فناوری و محصولات دانش‌بنیان هوایی و برندسازی محصولات و خدمات هوایی کشور» مهم‌ترین اهدافی است که برای ایجاد شبکه صنعت هوایی و هوانوردی مدنظر است.

شبکه‌ای که قرار است زمینی باشد برای توسعه اقتصادی و فرهنگی، حذف انحصار در صنعت هوایی، گسترش رقابت و اشتغال‌زایی در این حوزه و عرضه توانمندی و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کشور.

در حال حاضر 31 محصول فناورانه در حوزه‌های هوانوردی عمومی، پرنده‌های بدون سرنشین، هواپیمای جت، تجهیزات فرودگاهی، قطعات هوایی، موتورهای هوایی و تعمیر، نگهداری و اورهال در این شبکه ثبت شده است.

گروه هوایی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد این شبکه در تکاپو است تا حمایت از شرکت های دانش بنیان را ارتقا دهد و با این کار ایران را یک گام به دستیابی به جایگاه 10 کشور برتر دنیا در صنعت هوایی نزدیک‌تر کند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت محصولات خود می توانند به آدرس اینترنتی https://iravin.isti.ir/home مراجعه کنند.

پایان پیام/

کلمات کلیدی
//isti.ir/Z6ks