یکصد شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های ژئوماتیک شناسایی شد

شناسایی یکصد شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه ژئوماتیک یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری برای شتاب‌دهی به توسعه فناوری‌های این حوزه است.

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تهیه و انتشار ویرایش دوم کتاب زیست‌بوم توسعه فناوری‌های ژئوماتیک، گفت: نزدیک به یکصد شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های ژئوماتیک در طی سالیان اخیر شناسایی و ارزیابی شدند.

وی افزود: همگرایی و هم‌افزایی فعالیت این شرکت‌ها و بهره‌برداری مناسب از توانمندی‌های آنها و توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها ضروری است.
 
به گفته منقطی، تهیه و انتشار کتابچه معرفی شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه ژئوماتیک هم در همین راستا انجام شد و در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد.
 
یاسر ابراهیمیان قاجاری، رئیس گروه توسعه فناوری‌های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با اشاره به این‌که این گروه سالی 2 بار اقدام به ویرایش و به‌روزرسانی این کتاب می‎کند، گفت: ویرایش دوم حدود 30 شرکت به لیست شرکت‌های تحت پوشش‌ حمایتی ستاد اضافه شد.
 
وی همچنین، بیان کرد: گزارش عملکرد گروه ژئوماتیک ستاد از 25 دی ماه 97 تاکنون هم در این ویرایش ارائه شده است.
//isti.ir/ZBfp