ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه فناوری فضایی کشور با تمرکز بر استارت‌آپ‌ها/ تولید موتورهای کم‌مصرف و با آلایندگی پایین در کشور

توسعه فناوری فضایی کشور با تمرکز بر استارت‌آپ‌ها/ تولید موتورهای کم‌مصرف و با آلایندگی پایین در کشور

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته کشور با ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد، طرح‌ و برنامه‌های تازه کشور در حوزه حمل و نقل هوشمند را تشریح کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان به بهانه هفته جهانی فضا؛ رشدی بیش از حد انتظار را تجربه کردیم

به بهانه هفته جهانی فضا؛ رشدی بیش از حد انتظار را تجربه کردیم

سال 1957 بود که برای نخستین بار پای بشر به فضا باز شد. تنها مکان در امان مانده از دست انسان که با ساخت و پرتاب ماهواره‌ای روسی، به مالکیت انسان درآمد و حرف از این است که حتی تکه‌هایی از این فضای لایتنهایی را به ثروتمندان دنیا واگذار کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه پروژه جهانی اینترنت ماهواره‌ای وان‌وب از سر گرفته می‌شود

توسعه پروژه جهانی اینترنت ماهواره‌ای وان‌وب از سر گرفته می‌شود

استارت‌آپ آمریکایی اینترنت ماهواره‌ای وان‌وب (OneWeb) که اخیراً به‌طور مشترک توسط دولت انگلستان و یک شرکت هندی خریداری شده، اعلام کرد با تأمین بودجه لازم توسعه پروژه اینترنت ماهواره‌ای خود را از سر خواهد گرفت.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رشد ۸۴ درصدی تولیدات ناوگان ریلی

رشد ۸۴ درصدی تولیدات ناوگان ریلی

سال جاری تولیدات ریلی رشد 80 درصدی را تجربه کرد این درحالی است که درسال گذشته در مقایسه با سال 97 رشد تولیدات سازندگان ناوگان ریلی 84 درصد بوده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پژوهشگران و آزمایشگاه‌های برتر تقدیر شدند

پژوهشگران و آزمایشگاه‌های برتر تقدیر شدند

مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استفاده کننده از خدمات شبکه آزمایشگاهی و آزمایشگاه‌های منتخب عضو این شبکه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: مسیر ورود استعدادهای دانش‌آموزی به عرصه دانش‌بنیان هموار است

ستاری: مسیر ورود استعدادهای دانش‌آموزی به عرصه دانش‌بنیان هموار است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در نشست برخط گفت‌وگوی هفته وزارت آموزش و پرورش بر بستر نرم‌افزار شاد که با حضور محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مدیران آموزش و پرورش برگزار شد، از هدایت و راهبری نیروی انسانی مستعد به سوی بروز نوآوری‌ها و تحقق توسعه پایدار علمی و فناورانه گفت.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان صنعت دریایی با تجهیزات بومی توانمند می‌شود

صنعت دریایی با تجهیزات بومی توانمند می‌شود

ایران کشوری توانمند است که اگر درست و به‌جا از ظرفیت‌هایش استفاده شود، شتاب توسعه علمی و فناوری آن بیشتر می‌شود. به عنوان مثال استفاده از توان داخلی برای بومی‌سازی قطعات و تجهیزات دریایی یکی از این اقدامات است که در یک همکاری مشترک رقم خورده است.

//isti.ir/XYP