ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان قطعات بومی به کمک صنعت دریایی می آید
همگام سازی با استاندارهای جهانی

قطعات بومی به کمک صنعت دریایی می آید

تولید قطعات مورد نیاز در صنعت دریایی یکی از پایه‌های توسعه این صنعت در کشور است. اگر نتوانیم این تجهیزات و قطعات را به صورت بومی در کشور تولید کنیم، در این صنعت حیاتی درجا خواهیم زد و رونق آن را به تاخیر انداخته‌ایم. صنعتی مهم که کاربردهای زیادی در بخش نظامی و تجاری دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نخستین فصل نامه حمل و نقل هوشمند در اختیار فناوران قرار گرفت

نخستین فصل نامه حمل و نقل هوشمند در اختیار فناوران قرار گرفت

حمل و نقل هوشمند و نوآورانه، رکن ثابت زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور شده است. ظرفیت و توانمندی‌ها و حمایت‌ها از فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه در کشور بسیار است و باید بستری برای تعامل میان فعالان این حوزه ایجاد شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ۳ فضانورد زمین را ترک کردند

۳ فضانورد زمین را ترک کردند

ماموریت اکسپدیشن ۶۴ که ۶۴ اُمین اعزام طولانی مدت به ایستگاه فضایی بین‌المللی است امروز ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ با جدا شدن و عزیمت موشک سایوز MS-۱۶ انجام شد. این ماموریت شامل سه سرنشین بود که امروز ساعت ۱:۴۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی و ۹:۱۵ به وقت تهران سوار بر موشک سایوز MS-۱۷ به سوی فضا پرتاب شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش‌بنیان‌ها برای حضور در صداو سیما مستقیماً درخواست می‌دهند

دانش‌بنیان‌ها برای حضور در صداو سیما مستقیماً درخواست می‌دهند

با توجه به توافق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سازمان صداوسیمای جمهوری‌اسلامی‌ایران، از این پس، زمان و برنامه‌های بیشتری به ترویج فعالیت‌های زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان، تخصیص می‌یابد. شرکت‌های دانش‌بنیان برای معرفی خود در صداوسیما، می‌توانند مستقیماً درخواست خود را به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ارسال کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معافیت گمرکی به 500 شرکت دانش‌بنیان تعلق گرفت

معافیت گمرکی به 500 شرکت دانش‌بنیان تعلق گرفت

یکی از برنامه‌های مهم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تعامل با سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران است تا واردات و صادرات، برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تسهیل شود. در این راستا تا کنون 500 شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند از بسته تسهیلات گمرکی برخوردار شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان قراردادهای زیان‌ده در بنادر لغو می‌شود

قراردادهای زیان‌ده در بنادر لغو می‌شود

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه میزان کل سرمایه‌گذاری در بنادر با ۳۳۴ فقره سرمایه‌گذاری، بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: قراردادهای زیان‌ده در بنادر لغو می‌شود.

//isti.ir/XbQ