ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش طراحی موتور بومی شد

دانش طراحی موتور بومی شد

کسب دانش طراحی موتور مهم‌ترین نیازی است که صنعت خودرو را در کشور توسعه می‌دهد. دانشی که به کمک ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در کشور بومی‌سازی و بخش‌های گوناگون خودرویی از این دانش بومی بهره‌مند شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پاسخی بومی به نیازی ملی؛ صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما توسعه می‌یابد

پاسخی بومی به نیازی ملی؛ صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما توسعه می‌یابد

صنعت هوایی یکی از صنایع تحریمی کشور است. ورود هواپیما و قطعات کاربردی در آن به ایران با شروع تحریم‌ها ممنوع شد. اما این نیاز کشور با ظرفیت‌های دانش‌بنیانی بی‌پاسخ نماند و زنجیزه‌ای از این شرکت‌های توانمند داخلی در این حوزه شکل گرفت.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان هوای پاک؛ موتورهای کم مصرف به یاری محیط‌زیست می‌آید

هوای پاک؛ موتورهای کم مصرف به یاری محیط‌زیست می‌آید

آلایندگی‌های زیست‌محیط یکی از چالش‌های اصلی شهرهای بزرگ و صنعتی است. سهم خودروهای شخصی و عمومی هم در این آلودگی‌ها قابل توجه است. به همین دلیل تولید موتورهای کم مصرف و با آلایندگی پایین به یک همکاری میان معاونت علمی و فناوری و خودروسازها تبدیل شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رونق کسب و کارهای بومی؛ مراکز نوآوری در استان‌های ساحلی ایجاد می‌شود

رونق کسب و کارهای بومی؛ مراکز نوآوری در استان‌های ساحلی ایجاد می‌شود

دریا یکی از ظرفیت‌های مهم فناورانه‌ای است که در اختیار کشورها قرار دارد. بستری بزرگ برای توسعه و رونق دادن به کسب‌وکار بومیان منطقه. راه‌اندازی مراکز نوآوری در استان‌های ساحلی هم یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به شکوفایی اقتصادی در این مناطق کمک ‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فعالیت ۴۵۰ دانش بنیان در صنعت هوایی؛ ستاری: توسعه صنعت هوانوردی با فرهنگ‌سازی امکان‌پذیر است

فعالیت ۴۵۰ دانش بنیان در صنعت هوایی؛ ستاری: توسعه صنعت هوانوردی با فرهنگ‌سازی امکان‌پذیر است

ستاری در نشست مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی و دانش‌بنیان‌های حوزه هوایی، گفت: مفهوم توسعه در گرو فرهنگ‌سازی است نه توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری. باید فرهنگ را درست کنیم تا به توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برسیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوران ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی مسکو حضور یافتند

فناوران ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی مسکو حضور یافتند

شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق فعال ایرانی در حوزه اقتصاد دیجیتال با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری دیجیتال، مخابرات، ارتباطات و تجهیزات ناوبری روسیه رفتند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان راکت لب ۱۰ ماهواره سنجشی را به فضا پرتاب کرد

راکت لب ۱۰ ماهواره سنجشی را به فضا پرتاب کرد

شرکت آمریکایی راکت لب (Rocket Lab) در پنجمین پرتاب سال ۲۰۲۰ خود تعداد ۱۰ ماهواره سنجشی شامل ۹ ماهواره از منظومه‌ ماهواره‌ای فلاک (Flock) متعلق به شرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs) و یک ماهواره برای شرکت ژاپنی کنون (.Canon Electronics Inc) را به فضا پرتاب کرد.

//isti.ir/X3W