ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌های ارزشمند

داده‌های ارزشمند

در سال‌های اخیر به‌کارگیری فناوری‌های نوین در حمل‌ونقل و پیاده‌سازی سیستم‌های هوشمند به‌عنوان یکی از مکانیزم‌های مطرح برای پاسخگویی به نیازهای حمل‌ونقل در عصر مدرن مطرح شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایران؛ پیشرفته ترین و جامع ترین شبکه پایش پارامترهای دریایی در منطقه
پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به دومین کنفرانس بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا؛

ایران؛ پیشرفته ترین و جامع ترین شبکه پایش پارامترهای دریایی در منطقه

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به ضرورت ارتقاء ایمنی ناوبری در آب های تحت حاکمیت ایران، ساخت و توسعه سازه های دریایی، گسترش حمل و نقل دریایی و تلاش برای استفاده بهینه از منابع دریایی کشور در خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر، می توان به اهمیت نیاز دسترسی به اطلاعات و داده های مربوط به پارامترهای دریایی پی برد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شتاب گرفتن ترانزیت خودرو با از سرگیری فعالیت در مرزهای کشورهای آسیای میانه

شتاب گرفتن ترانزیت خودرو با از سرگیری فعالیت در مرزهای کشورهای آسیای میانه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی افزون بر ۲۰ هزار دستگاه خودرو طی نیمه نخست شهریورماه در بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد و گفت: این بندر به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودروی ایران و چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه مورد توجه است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با معرفی خدمات آزمایشگاهی به دیگران؛ رایگان خدمت بگیرید

با معرفی خدمات آزمایشگاهی به دیگران؛ رایگان خدمت بگیرید

هیچ علمی بدون اقدامات ترویجی توسعه نمی‌یابد. همیشه ترویج را یک پایه هر فعالیت علمی می‌دانند. کاری که به ترویج مفاهیم مرتبط با آن علم در جامعه هدف منجر می‌شود. شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به دنبال توسعه این اقدامات ترویجی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان محصور نباشیم

محصور نباشیم

امروزه کشورها نمی‌توانند اقتصاد خود را محصور به مرزهای کشور خود دانسته و با اقتصادی بسته به سمت رشد و شکوفایی اقتصادی پیش روند. جهانی شدن علاوه بر اثرگذاری بر امور بین‌الملل و داخلی کشورها، به شدت اقتصاد کشورها را به هم وابسته کرده و تجارت جهانی را شکل داده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان زیست بوم فناوری و نوآوری کرمانشاه رونق گرفت
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

زیست بوم فناوری و نوآوری کرمانشاه رونق گرفت

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری صبح امروز با استقبال استاندار وارد کرمانشاه شد. افتتاح چند پروژه فناورانه مانند متجمع نوآوری با کاربری در حوزه‌های زیستی بخشی از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

//isti.ir/XTP