ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ناسا از جزئیات نقشه راه پروژه بازگشت به ماه خود رونمایی کرد

ناسا از جزئیات نقشه راه پروژه بازگشت به ماه خود رونمایی کرد

آژانس فضایی آمریکا از جزئیات پروژه بازگشت به ماه خود موسوم به آرتمیس (Artemis) رونمایی کرد. بر این اساس، اجرای این پروژه که طی آن نخستین فضانورد زن به ماه اعزام خواهد شد، نیازمند بودجه‌ای معادل ۲۸ میلیارد دلار است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آیین رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران با امضای 5 تفاهم‌نامه همکاری برگزار شد

آیین رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران با امضای 5 تفاهم‌نامه همکاری برگزار شد

تفاهم‌نامه اول میان ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت خدمات ارتباط ایرانسل، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش برای ایجاد پایلوت حمل‌ونقل هوشمندشهری مبتنی بر شبکه‌های نسل جدید مخابراتی امضا شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری: صداوسیما برنامه‌های جدید دانش‌بنیان می‌سازد

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری: صداوسیما برنامه‌های جدید دانش‌بنیان می‌سازد

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری در حاشیه دیدار رئیس و مسئولین سازمان صداوسیما از مجموعه پارک فناوری پردیس معاونت علمی، گفت: همکاری‌های دو‌جانبه معاونت ورسانه ملی از سابقه و عمق قابل توجهی برخوردار است. با توجه به تاکیدات مجدانه رهبر فرزانه انقلاب، برای حمایت از زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور، سازمان صداوسیما سعی کرده است تا صدای رسای این زیست‌بوم در جامعه باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان برنامه روسیه برای کاوش سیاره زهره

برنامه روسیه برای کاوش سیاره زهره

روسیه قصد دارد علاوه‌بر پروژه مشترک خود با آمریکا برای اکتشاف سیاره زهره (ونوس)، طی برنامه‌ای مستقل به کاوش این سیاره بپردازد

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نخستین تاکسی‌های پرنده مهرماه به آسمان ایران می‌آیند

نخستین تاکسی‌های پرنده مهرماه به آسمان ایران می‌آیند

در ایستگاه تاکسی منتظرید. تاکسی زرد وارد ایستگاه می‌شود و جلوی پای شما می‌ایستد. سوار می‌شوید و تاکسی تیک‌آف می‌کند، اوج می‌گیرد و به پرواز در می‌آید. شما بدون ترافیک، بدون چراغ قرمز و بی‌معطلی در زمانی بسیار کوتاه در مقصد پیاده می‌شوید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بنادر در دوران کرونا؛ تنها گلوگاه تنفس صادراتی کشور هستند

بنادر در دوران کرونا؛ تنها گلوگاه تنفس صادراتی کشور هستند

نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران گفت: بنادر طی مدت اخیر و به ویژه سه ماهه نخست سال عملکرد فوق العاده ای در حوزه صادرات داشتند و تمام تلاش خود را برای جبران کمبودهای کشور کردند.

//isti.ir/X2Q