مسیر توسعه شرکت‌های خلاق حمل‌ونقل هموار شد

خلاقیت در تجارت نخستین قدم در ایجاد کسب‌وکار است. عنصری مهم و ارزش‌آفرین که می‌تواند به توسعه کسب‌وکار منجر شود. اما تایید صلاحیت شرکت‌های متقاضی خلاق بودن شرایطی نیاز دارد که برخی مبادی باید آن را تایید کنند. خلاقان حمل‌ونقل پیشرفته هم قرار است با نظر و رای معاونت علمی و فناوری انتخاب شوند.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان نهاد معرفی‌کننده شرکت‌های خلاق فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند تعیین شد. از این به بعد شرکت‌هایی به عنوان شرکت خلاق مورد قبول هستند که این ستاد آنها را معرفی کند. 

این ستاد با ادغام بخش‌های مرتبط با فناوری‌های فضایی، هوایی و هوانوردی و دریایی، نسبت به هم‌افزایی فعالیت‌های مرتبط با حوزه حمل‌ونقل پیشرفته در بخش‌های مختلفی مانند حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، دریایی، هوایی و یکپارچه‌سازی آنها به کمک فناوری‌های فضایی و همه حوزه‌های مرتبط مانند وسایل نقلیه الکتریکی، ساخت تجهیزات فرودگاهی، تجهیزات راه‌سازی، اسکله و تجهیزات بندری اقدام کرده است.

مهمترین رویکرد ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هوشمندسازی حمل‌ونقل است، همچنین این ستاد با استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات به دنبال یکپارچه‌سازی و افزایش بهره‌وری سامانه حمل‌ونقلی کشور است.

با توجه به فعالیت این ستاد، شرکت‌های خلاق فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند که از سوی این ستاد معرفی شوند، به عنوان شرکت خلاق پذیرفته خواهند شد.

مطابق آئین‌نامه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، شرکت‌های فعال در حوزه‌‌های کسب‌وکارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هنرهای تجسمی و نمایشی، بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، نشر، چاپ و یادگیری الکترونیک، گیاهان داروئی و طب سنتی می‌توانند در صورت احراز صلاحیت به عنوان شرکت خلاق مشمول حمایت‌ها و خدمات ویژه شوند.

پایان پیام/

کلمات کلیدی
//isti.ir/ZvCp