ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نفوذ اینترنت نسل 5 در حمل‌ونقل هوشمند؛ همکاری 4 جانبه شکل می‌گیرد

نفوذ اینترنت نسل 5 در حمل‌ونقل هوشمند؛ همکاری 4 جانبه شکل می‌گیرد

5G فناوری تحول‌آفرینی است که به توسعه دسترسی کاربران به اینترنت و فراهم کردن بستر ایجاد و رشد کسب‌وکارها می‌انجامد. استفاده از این فناوری نوین در حمل‌ونقل هوشمند موضوع یک تفاهم‌نامه همکاری 4 جانبه شده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از پایه‌های این همکاری‌ است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجربه شکلی نوین و هوشمند از حمل‌ونقل

تجربه شکلی نوین و هوشمند از حمل‌ونقل

چند سالی است که دنیا به سمت ایجاد سازو‌کارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند حرکت کرده است. اتفاقی که این صنعت را به صورت بنیادی تغییر و شکلی جدید به آن می‌دهد. حمل‌ونقل هوشمند را یکی از ابزارهای اصلی توسعه صنعتی می‌دانند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان راه‌کارهای نوین دانش‌بنیانی به صنعت هوایی رسوخ کرد

راه‌کارهای نوین دانش‌بنیانی به صنعت هوایی رسوخ کرد

صنعت هوایی و گردشگری از جمله صنایعی است که ادامه حیاتش به استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات وابسته است. صنعتی که چند سالی است در دنیا با روش‌های جدید مدیریتی توسعه یافته است. شرکتی دانش‌بنیان هم با هدف ارائه راه‌کارهاي نوين در صنعت هوايي و گردشگری به این حوزه ورود کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همکاری مشترک؛ سه نقشه راه حمل‌ونقل هوشمند را توسعه می‌دهد

همکاری مشترک؛ سه نقشه راه حمل‌ونقل هوشمند را توسعه می‌دهد

حمل‌ونقل صنعتی است که توسعه آن در گرو همکاری‌های مشترک است. اینکه بخش خصوصی و دولتی در کنار هم قرار گیرند و برنامه‌ها خود را با هم در یک مسیر تعریف کنند. سه نقشه راه برای توسعه این صنعت در کشور هم با همین هدف تعریف شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خودران‌ها؛ آینده حمل‌ونقل

خودران‌ها؛ آینده حمل‌ونقل

عصر حاضر مشتاقانه منتظر ارائه روش‌هاي جديدي براي حمل‌ونقل و جابجايي است، به طوري‌که که سبک زندگي افراد را متحول می‌کند. خودروهاي خودران پديده آشکار سيستم‌هاي حمل‌ونقل هوشمند هستند. هرچند فناوری‌های اين دوره فقط به اين خودروها محدود نم‌ی‌شود و شامل تحولات چشمگيری می‌شود که جهان حمل‌ونقل را به شدت متاثر می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مسیر توسعه شرکت‌های خلاق حمل‌ونقل هموار شد

مسیر توسعه شرکت‌های خلاق حمل‌ونقل هموار شد

خلاقیت در تجارت نخستین قدم در ایجاد کسب‌وکار است. عنصری مهم و ارزش‌آفرین که می‌تواند به توسعه کسب‌وکار منجر شود. اما تایید صلاحیت شرکت‌های متقاضی خلاق بودن شرایطی نیاز دارد که برخی مبادی باید آن را تایید کنند. خلاقان حمل‌ونقل پیشرفته هم قرار است با نظر و رای معاونت علمی و فناوری انتخاب شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 20 استارتاپ در حوزه خدمات بار فعالیت می‌کند

20 استارتاپ در حوزه خدمات بار فعالیت می‌کند

در حال حاضر 20 استارتاپ در حوزه حمل‌ونقل بار در کشور فعالیت می‌کنند. استارتاپ‌هایی که با هدف تسهیل و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده در این حوزه پا به عرصه گذاشته‌اند و در تلاشند تا تجربه رونقی فناورانه را به فعالان سنتی این صنعت بچشانند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایمنی با هوشمندسازی

ایمنی با هوشمندسازی

حمل‌ونقل، به عنوان وسيله‌اي براي جابجايي کالاها و مردم بين مکان‌هاي مختلف، يک عنصر اساسي در جامعه مدرن است. سيستم حمل‌ونقل هوشمند اخيرا توجه ويژه‌اي را در جوامع مختلف به خود جلب کرده است.

//isti.ir/XKo8