ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 20 استارتاپ در حوزه خدمات بار فعالیت می‌کند

20 استارتاپ در حوزه خدمات بار فعالیت می‌کند

در حال حاضر 20 استارتاپ در حوزه حمل‌ونقل بار در کشور فعالیت می‌کنند. استارتاپ‌هایی که با هدف تسهیل و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده در این حوزه پا به عرصه گذاشته‌اند و در تلاشند تا تجربه رونقی فناورانه را به فعالان سنتی این صنعت بچشانند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایمنی با هوشمندسازی

ایمنی با هوشمندسازی

حمل‌ونقل، به عنوان وسيله‌اي براي جابجايي کالاها و مردم بين مکان‌هاي مختلف، يک عنصر اساسي در جامعه مدرن است. سيستم حمل‌ونقل هوشمند اخيرا توجه ويژه‌اي را در جوامع مختلف به خود جلب کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: هوشمندانه برانیم

داده نما: هوشمندانه برانیم

سیستم حمل‌‌ نقل هوشمند به سیستمی گفته می‌شود که به کمک مجموعه‌ای از اطلاعات، تخصص‌ها و امکانات، کارآیی و ایمنی در سیستم حمل‌ونقل را بهبود می‌دهد. اتفاقی که در دنیا از اوایل دهه 90 میلادی آغاز شد و کشورهای توسعه‌یافته از همان زمان شروع به مطالعه، طراحی و گسترش این سیستم‌ها کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مرکز داده ملی حمل‌ونقل هوشمند در کشور راه‌اندازی می‌شود

مرکز داده ملی حمل‌ونقل هوشمند در کشور راه‌اندازی می‌شود

قدمت کاربرد و برنامه‌ریزی برای سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند در دنیا (ITS) به اوایل دهه 90 میلادی می‌رسد. طرحی که رفاه اجتماعی و ارائه خدمات مناسب شهروندی را هدف گرفته است اما تحقق حمل‌ونقل هوشمند بدون تامین زیرساخت‌های آن میسر نیست. زیرساخت‌هایی از جنس فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات. در ایران هم قرار است این کار با ایجاد «مرکز داده ملی حمل‌ونقل هوشمند» محقق شود.

//isti.ir/XVY