ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهینه‌سازی حمل‌ونقل با هوشمندسازی

بهینه‌سازی حمل‌ونقل با هوشمندسازی

حمل‌ونقل یکی از تاثیرگذارترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های شهری است. ابزاری کاربردی که در شکل‌های مختلفی مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نخستین فصل نامه حمل و نقل هوشمند در اختیار فناوران قرار گرفت

نخستین فصل نامه حمل و نقل هوشمند در اختیار فناوران قرار گرفت

حمل و نقل هوشمند و نوآورانه، رکن ثابت زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور شده است. ظرفیت و توانمندی‌ها و حمایت‌ها از فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه در کشور بسیار است و باید بستری برای تعامل میان فعالان این حوزه ایجاد شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نفوذ اینترنت نسل 5 در حمل‌ونقل هوشمند؛ همکاری 4 جانبه شکل می‌گیرد

نفوذ اینترنت نسل 5 در حمل‌ونقل هوشمند؛ همکاری 4 جانبه شکل می‌گیرد

5G فناوری تحول‌آفرینی است که به توسعه دسترسی کاربران به اینترنت و فراهم کردن بستر ایجاد و رشد کسب‌وکارها می‌انجامد. استفاده از این فناوری نوین در حمل‌ونقل هوشمند موضوع یک تفاهم‌نامه همکاری 4 جانبه شده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از پایه‌های این همکاری‌ است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجربه شکلی نوین و هوشمند از حمل‌ونقل

تجربه شکلی نوین و هوشمند از حمل‌ونقل

چند سالی است که دنیا به سمت ایجاد سازو‌کارهای توسعه حمل‌ونقل هوشمند حرکت کرده است. اتفاقی که این صنعت را به صورت بنیادی تغییر و شکلی جدید به آن می‌دهد. حمل‌ونقل هوشمند را یکی از ابزارهای اصلی توسعه صنعتی می‌دانند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان راه‌کارهای نوین دانش‌بنیانی به صنعت هوایی رسوخ کرد

راه‌کارهای نوین دانش‌بنیانی به صنعت هوایی رسوخ کرد

صنعت هوایی و گردشگری از جمله صنایعی است که ادامه حیاتش به استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات وابسته است. صنعتی که چند سالی است در دنیا با روش‌های جدید مدیریتی توسعه یافته است. شرکتی دانش‌بنیان هم با هدف ارائه راه‌کارهاي نوين در صنعت هوايي و گردشگری به این حوزه ورود کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همکاری مشترک؛ سه نقشه راه حمل‌ونقل هوشمند را توسعه می‌دهد

همکاری مشترک؛ سه نقشه راه حمل‌ونقل هوشمند را توسعه می‌دهد

حمل‌ونقل صنعتی است که توسعه آن در گرو همکاری‌های مشترک است. اینکه بخش خصوصی و دولتی در کنار هم قرار گیرند و برنامه‌ها خود را با هم در یک مسیر تعریف کنند. سه نقشه راه برای توسعه این صنعت در کشور هم با همین هدف تعریف شده است.

//isti.ir/XVY